מה זה סימן מסחר?

עורכי דין זכויות יוצרים מסבירים – סימן מסחר יכול להיות צירוף של אותיות, ספרות, מילים, דמויות או אפילו צלילים.

דיני סימני המסחר הינם דינים שנועדו לאפשר ליצרן או לנותן שירותים למנוע מאחרים לעשות שימוש במיתוג השייך להם או במיתוג דומה. כך, סימני מסחר מאפשרים לצרכן לזהות את מקור הטובין, ולקבל מידע רב על המוצר או השירות בשניות ספורות.

למעשה, דיני סימני מסחר מגנים על המוניטין והשם הטוב שרכש העסק: רישומו של סימן מסחר מרתיע מפרים פוטנציאליים ומאפשר ניהול הליכים משפטיים פשוטים לאכיפת זכויות הקניין הרוחני של הבעלים.

סימן מסחר נרשם לתקופה של 10 שנים, והוא ניתן לחידוש לתקופות נוספות, ללא הגבלת זמן.

אילו סימנים כשירים לרישום כסימני מסחר?

פקודת סימני המסחר מפרטת רשימה של סימנים שאינם כשרים לרישום. בין היתר:

  • סימנים שהם זהים או דומים לסימן מוכר היטב או לסימן מסחר רשום באופן העלול להצביע על קשר בין הטובין שלגביהם מבוקש רישום סימן מסחר לבין בעל הסימן הרשום;
  • סימנים שיש בהם כדי להטעות את הציבור;
  • סימנים המכילים ציון מקור כוזב; סימנים המעודדים תחרות בלתי הוגנת במסחר;
  • סימנים שמופיעים בו ביטויים כדוגמת ‘פטנט’, ‘נרשם פטנט’, ‘רשום’;
  • וסימנים המרמזים על קשר עם נשיא המדינה, מוסדות המדינה, סמליה ודגליה.

רישום בינלאומי של סימני מסחר

ההגנה על סימן מסחר רשום בישראל היא טריטוריאלית וחלה רק בישראל.

למשרדנו קשרים ענפים עם משרדים דומים ברחבי העולם ועו”ד זכויות יוצרים ממשרדינו מבצעים רישום סימני מסחר בעשרות מדינות בעולם, לרבות בסין, ארה”ב, בריטניה, צרפת ורבות אחרות, הן באמצעות פרוטוקול מדריד, על בסיס סימן רשום או בקשה לרישום סימן מסחר בישראל והן באמצעות בקשות לאומיות עצמאיות.

עורכי דין זכויות יוצרים ממשרדינו, ישמחו לתת מענה לכל שאלותיכם בנושא רישום סימני המסחר.

חיפושים מקדימים של סימני מסחר

בטרם רישום סימני מסחר בארץ או בחו”ל, מומלץ לבצע חיפוש מקדים לבחינה אם קיימים סימני מסחר אחרים היכולים להקשות על הליך רישומו של סימן המסחר או לפגוע בהיקף ההגנה בו מעוניין הלקוח.
תוצאות חיפוש מקדים כאמור יכולות להביא לחסכון ניכר בהליכי השגה בפני בוחנת סימני המסחר ואף לשנות את סימן המסחר המבוקש או את אופן הגשתו.

היתרון ברישום סימן מסחר באמצעות עו”ד זכויות יוצרים מומחה בסימני מסחר

הגשה לרישום סימן מסחר הינה פרוצדורה שעל פניו נראית טכנית ולא מורכבת. אלא שהגשת בקשה לרישום שלא באמצעות בעל מקצוע מומחה יכולה להוביל להשגות, הוצאות כספים מרובות, ומבלי לקבל הגנה כלשהי, או הגנה חלקית בלבד. בחירת שם המותג, בחינת הסימנים המוגנים ו’סביבת עבודה’ של סימן המסחר המבוקש, בחירת היקף ההגנה המבוקש ואסטרטגית הרישום בישראל ו/או במדינות אחרות מומלץ כי תתבצע בליווי וייעוץ של עורכי דין שזו התמחותם.

עורכי דין זכויות יוצרים ודיני סימני מסחר – אפלדורף ושות’

עורכי דין זכויות יוצרים - רשם סימני מסחר

עו”ד ורשם סימני מסחר

למשרדנו, עו”ד סימני מסחר, מומחיות מיוחדת וניסיון רב שנים ברישום סימני מסחר בארץ ובמדינות אחרות בעולם, כמו גם בניהול וטיפול בהליכי השגה מורכבים בהליכי רישום, התנגדויות, הליכי תחרות בין סימני המסחר, ביטולם ודומה.

עורך דין זיו פרי עוסק בין היתר, בליווי חברות ישראליות וזרות (לרבות הקמה, ליווי שוטף ופירוק), ליווי עסקאות וחוזים מסחריים וביצוע הליכי רישום סימני מסחר, מדגמים ומאגרי מידע.

הינכם מוזמנים ליצור עימנו קשר בכל שאלה, הבהרה או שירות נדרש בנוגע לסימני מסחר: זיו פרי: 0525-376155 | ziv@anc-law.co.il

השאר פרטים ונשמח לעזור!