0
עו"ד זכויות יוצרים ולשון הרע

זכויות יוצרים בחיווי קולי

ביום 29.12.2016 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב, מפיכבוד השופט מגן אלטוביה בת”א 33553-08-15 אדור אלקטרוניקה בע”מ נ’ ארוקם בע”מ ואח’.

אותו עניין עוסק במערכות אינטרקום שרכשה התובעת מחברה סינית, להם הוסיפה התובעת חיוויים קוליים בעברית (בקולה של הגב’ רביע). הנתבעים רכשו את אותן מערכות אינטרקום מהחברה הסינית ובכלל זה את החיווים הקוליים בעברית ומכרו אותן בישראל.

בית המשפט קבע כי הוכח שזכויות היוצרים בחיוויים הקוליים שייכים לתובעת וכי אין לקבל את טענת ההגנה לפיה הנתבעים היו תמי לב. בית המשפט קבע שהנתבעים ידעו שמדובר בחיווי קולי הזהה לחיווי הקולי של מוצרי התובעת. על הנתבעים היה לברר עניין זה בטרם החלו בשיווק, והם עצמו עיניהם מלבדוק. במצב דברים זה הנתבעים אינם זכאים להגנה הקבועה בסעיף 58 לחוק זכות יוצרים.

בית המשפט חייב את הנתבעים בפיצוי בסך כולל של 25,000 ש”ח בגין 65 מערכות אינטרקום שנמכרו. בנוסף, הנתבעים חויבו בהוצאות משפט, שכר טרחת עורכי דין בסך 13,500 ש”ח ואגרת בית המשפט.

 

לעיון בפסק הדין המלא – ת”א (מחוזי ת”א) 33553-08-15 אדור אלקטרוניקה בע”מ נ’ ארוקם בע”מ ואח’

 

צרו קשר עם עו”ד זכויות יוצרים – אפלדורף ושות’:

משרד: 03-6910042

אימייל: tomer@anc-law.co.il

פקסמיליה: 03-6910043

 

עו"ד זכויות יוצרים - תומר אפלדורף

עו”ד זכויות יוצרים תומר אפלדורף

(C) כל הזכויות שמורות לחברת עו”ד זכויות יוצרים – אפלדורף ושות’. הסיכום אינו ממצה ואין להסתמך עליו או לעשות בו כל שימוש מסחרי או לראות בו ייעוץ משפטי מכל מין וסוג. שימוש ב-RSS נועד לנוחות קריאה עבור גולשי האתר בלבד ואין לראות בו משום ויתור או הרשאה לעשיית שימוש במי מן התכנים ו/או הזכויות של אפלדורף ושות’ – משרד עו”ד זכויות יוצרים, עורכי דין ומגשרים ללא קבלת אישור מפורש מראש ובכתב.